Wypoczynek nad polskim morzem – Władysławowo

Ostatnimi laty obserwuje się powrót Polaków nad polskie morze w trakcie urlopu. Nic dziwnego – na naszym wybrzeżu znajdują się takie perełki turystyczne, jak na przykład Władysławowo, w którym dwutygodniowy urlop sprawi, ze wrócimy do codziennych obowiązków zadowoleni i wypoczęci.

Władysławowo posiada bogatą ofertę turystyczną. Jeśli chodzi o noclegi to Władysławowo zapewnia komfort turystom niezależnie od zasobności kieszeni ( szczegóły – Władysławowo noclegi ) – chętni mogą wybierać spośród prywatnych kwater, atrakcyjnych, luksusowych apartamentów i pokoi hotelowych w różnym standardzie. W samym mieście na turystów czeka wiele atrakcji. Dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek, dobrą informacją będzie to, że działają tutaj szkółki jeździeckie, dodatkowo szkoły windsurfingu i kitesurfingu. Można także udać się na rejs powiązany z łowieniem dorsza, co będzie nie lada gratką dla każdej osoby zainteresowanej rybołówstwem.

Dla osób, które cenią bardziej bierny wypoczynek, świetnym miejscem do spędzania czasu będzie oczywiście piękna, piaszczysta plaża, z której Władysławowo słynie.

W przerwach od opalania i uprawiania sportów na świeżym powietrzu, można pokusić się o wycieczkę do położonych w pobliżu Trójmiasta lub na Hel. To ostatnie miejsce szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym, ponieważ znajduje się tutaj jedyne w Polsce fokarium.

Komunikacja z Władysławowem jest bardzo dobra z każdego miejsca w Polsce i nie wymaga posiadania samochodu. W mieście znajduje się stacja kolejowa, a pociągi z Warszawy kursują bardzo często. Dodatkowo z Władysławowa odjeżdżają autobusy w każdym kierunku Polski.

Warto przynajmniej raz wybrać się do tego cudownego nadmorskiego miasta, położonego nad zatoką pucką. Najwięcej dzieje się tutaj w sezonie, ale i miasto można odwiedzać przez cały rok, aby chodzić na długie spacery nad morzem i wdychać zdrowotny jod.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>