Warte zobaczenia w Sarbinowie

Będąc w Sarbinowie warto zobaczyć promenadę nadmorską, ryglową chatę pochodzącą z około 1870 roku, a także Pensjonat Oskar, który zlokalizowany jest przy dawnej promenadzie nadmorskiej. Warta poświęcenia uwagi jest także Willa przy ulicy Nadmorskiej 26 i Willa Klif pochodząca z początku XX wieku. Na uwagę zasługuje również zabudowa letniskowa z przełomu wieku XIX i XX. Wtedy to zaczęły pojawiać się pierwsze domy i wille oferujące pobyty wypoczynkowe. Wiele z tych domów można podziwiać do dziś. Kilkanaście z nich objętych jest ochroną konserwatorską.

Istotnym elementem jest także Atomowy Krzyż. Można go oglądać właśnie w Sarbinowie. Wysoki krzyż zamiast poziomej belki ma stylizowaną kapliczkę z Matką Boską nad którą umieszczono niewielki krucyfiks. Ponadto znajduje się na nim napis: „Broń od atomu”. Jest on wyrazem obaw mieszkańców i wczasowiczów związanych z lokalizacją elektrowni.

Sarbinowo zaprasza do skorzystania z oferty noclegowej obiektu Pokoje Gościnne Magnolia. Są one usytuowane w Sarbinowie przy ulicy Młyńskiej 7. W ofercie obiektu znajduje się 18 miejsc noclegowych. Obiekt oferuje pokoje jednoosobowe, trzyosobowe oraz czteroosobowe. Cena za pobyt w pokoju jednoosobowym plasuje się na 50 złotych natomiast za pobyt w pokoju trzyosobowym zapłacimy od 60 złotych do 120 złotych. Jeśli zdecydujemy się na pobyt w pokoju czteroosobowym to musimy przygotować się na wydatek od 80 złotych do 160 złotych. Na terenie, na którym został wybudowany obiekt istnieje możliwość grillowania. Z myślą o dzieciach został przygotowany plac zabaw.

Innym miejscem, gdzie warto spędzić nocleg jest obiekt Willa Puchatek. Jest ona zlokalizowana w Sarbinowie przy ulicy Żaglowej 4. W ofercie znajduje się 25 miejsc noclegowych. Obiekt oferuje pokoje dwuosobowe, trzyosobowe oraz czteroosobowe. Cena za pobyt w pokoju dwuosobowym plasuje się na 110 złotych natomiast za pobyt w pokoju trzyosobowym zapłacimy 140 złotych. Pobyt w pokoju czteroosobowym wyniesie nas od 165 złotych do 200 złotych za pokój. Każdy z oferowanych pokoi wyposażony jest w łazienkę, telewizję satelitarną oraz czajnik bezprzewodowy i sprzęt plażowy. Na terenie obiektu znajduje się parking.

Jedna myśl na temat “Warte zobaczenia w Sarbinowie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>