Ustka – miasto dla każdego

Obecnie najwięcej urlopowiczów w Polsce to pełne rodziny wraz z dziećmi. Trudno w takiej konfiguracji znaleźć idealne miejsce, które będzie podobało się wszystkim. Coś, co pociąga dorosłych nie będzie podobać się dzieciom, które oczekują beztroskiej zabawy i chcą gdzieś dać upust swojej energii. Niektórzy natomiast chcą odwiedzić ciekawe miejsca o charakterze historycznym i kulturalnym.

Czy Ustaka może skompilować te dwa wymiary? Okazuje się, że tak. Oczywiście, tutaj karty rozdaje pogoda. Jednak kiedy ona nie sprzyja, to nie oznacza, że jesteśmy skazani na oglądanie tv lub marnotrawienie czasu w jednym z hoteli Ustki. Mamy tutaj miejsca dla pasjonatów kultury regionu i ogólnej historii. Znajduje się tutaj Park Spotkań z Historią, który umiejscowiony jest po zachodniej części miasta. Znajdują się tutaj dawne niemieckie bunkry i schrony, atrakcje uzupełniają labirynty i podziemne korytarze. Bardzo inspirująca i pouczająca lekcja historii pokazana w realnych i namacalnych warunkach. Kiedyś znajdowały się tam mieszkania żołnierzy. Skąd takie określenie? Ponieważ było tu dosłownie wszystko, co można znaleźć w domu – toalety czy aneksy kuchenne. Przede wszystkim jednak były tam składy amunicji i broni. Jest tutaj również miejsce, w którym znajdowała się najcięższa broń, której pociski miały nawet kilkadziesiąt kilogramów. Odrzut i siła takiej broni była w stanie zranić obsługującego i wystrzelić pocisk nawet na 20 kilometrów! Dziś sławne bunkry zostały nieco zmodernizowane i odbudowane, tak aby podkreślić ich charakter i przyciągnąć turystów oraz umożliwić im swobodne po nich się poruszanie. Jest to miejsce idealne dla pasjonatów oraz sprytni rodzice mogą zabierać tu swoje dzieci, aby zaszczepić w nich miłość do historii. Nie dziwi więc fakt, że co roku odbywają się tutaj pikniki pasjonatów historii i militariów. Zjeżdżają się tu miłośnicy z całej Polski – odbywa się tu przegląd muzyki żołnierskiej i kilka dni trwa jedna wielka zabawa w połączeniu z lekcjami historii. Mają tutaj również miejsca rekonstrukcje bitew ściśle związanych z wydarzeniami mającymi miejsce na tych terenach, które w jakiś sposób wpłynęły na rozwój całego miasta.

Ustka jako miejsce noclegu z pewnością nas nie zawiedzie. Znajdziemy tu liczne hotele, hostele, pensjonaty, kwatery prywatne a nawet pola namiotowe, gdzie możemy wynająć odpowiadające nam miejsca do spania. Każdy na pewno wybierze nocleg, który spełni jego oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>