Ścieżka edukacji przyrodniczej w Puszczy Noteckiej

Ścieżki edukacji przyrodniczej cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Z tego też względu w dzisiejszych czasach powstaje ich coraz więcej. Warto takimi „alejami przyrody” spacerować, ale najpierw trzeba znaleźć dla siebie te najlepsze. Jednym z takich wyborów może okazać się Puszcza Notecka [zobacz https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Notecka], dzięki której można odbyć podróż ścieżką o nazwie „Bobrowy Zakątek”.

Spora liczba osób chętnie decyduje się na ten krok, znajdując się w bliskiej odległości od Puszczy Noteckiej. To miejsce bogate jest w wartościowe okazy przyrody, którym warto się bliżej przyjrzeć. Długość ścieżki to około 5 kilometrów. Na jej trasie można zauważyć wiele pomników przyrody i ciekawych odmian roślin. Dystans nie jest zbyt wymagający, tak więc da się go potraktować jak rodzinny spacer. Z pewnością każdy członek rodziny na takiej wycieczce skorzysta.

Ścieżka ma kształt pętli, co jest sporym udogodnieniem dla turystów. Po drodze można napotkać wiele siedlisk, a także odbyć liczne zajęcia, przeznaczone dla młodzieży szkolnej. Są one bardzo przydatne, gdyż dotyczą edukacji przyrodniczej oraz ekologicznej. Przekazywane są tam najważniejsze informacje, o żyjących w Puszczy Noteckiej okazach zwierząt oraz roślin. Ścieżka nie posiada żadnych niebezpiecznych odcinków. Można również zwiedzać za pomocą rowerów, ale zdecydowanie przyjemniejsze jest spacerowanie, ponieważ żadna ciekawa atrakcja nie przemknie człowiekowi przed oczami. Każdego roku w miejscu tym można spotkać tłumy, tak więc okolice Puszczy Noteckiej to raj dla turystów ale i właścicieli noclegów [zobacz oferty ], którzy czekają niecierpliwie na swoich gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>