Mrągowo i jego możliwości

Z roku na rok do województwa warmińsko-mazurskiego w okresie letnim przyjeżdża coraz więcej osób odwiedzających. Jednym z najczęściej wizytowanych miejsc jest  Mrągowo. Miasto to ma powierzchnię około 15 kilometrów kwadratowych, na których kryje się wiele zabytków, atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Noclegi, jakie oferuje Mrągowo są bardzo różnorodne i spełnią wymagania każdego przyjezdnego pod względem finansowym oraz w liczbie udogodnień. Miasteczko to jest odpowiednie zarówno dla osób szukających przygód oraz aktywnego wypoczynku jak i dla osób, które lubią poleniuchować. Piękne jeziora zlokalizowane na jego terenie oraz poza nim zachęcają wszystkich miłośników żagli do odwiedzenia tego miejsca. Bardzo często organizowane są tutaj kolonie, zjazdy harcerskie oraz obozy regatowe.

Miłośnicy tego regionu Polski mają możliwość wyrobienia sobie Mazurskiej Karty Turystycznej, która uprawnia do uzyskania rabatu podczas zwiedzania zabytków lub korzystania z usług gastronomicznych. Z karta tą również możemy liczyć na rabat podczas korzystania z usług noclegowych (zobacz opcje noclegowe – ) i różnych atrakcji turystycznych. Urząd Miasta ufundował również bezpłatne mapki, które co roku są aktualizowane i ukazują miejsca, które warto zwiedzić, wydarzenia kulturalne, których nie można przegapić oraz miejsca, w których można zjeść przysmaki regionalne i które cieszą się dużą popularnością wśród zwiedzających. Jest to duże ułatwienie dla każdego turysty i sprawia że podróż staje się prawdziwą przyjemnością. Cena Mazurskiej Karty Turystycznej to jedynie 12 złotych. Jest ona ważna przez rok od momentu zakupu. Karta ta również upoważnia do 10%-ej zniżki przy korzystaniu z usług gabinetów kosmetycznych oraz usług SPA.

Funkcjonuje tu również Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej, które działa nieprzerwanie od ponad 10 lat, a powstało w 2004 roku. Każdy zwiedzający może liczyć na pomoc ze strony tej organizacji. Urząd Miasta organizuje również bezpłatne usługi przewodników, którzy oprowadzają turystów po całym mieście przedstawiając jego fascynującą historię. Każdy z przewodników posiada wysokie kwalifikacje i potrafi zaciekawić. Co roku przechodzą oni szkolenia w celu podniesienia jakości świadczonych usług. Wycieczki z przewodnikiem cieszą się ogromną popularnością wśród osób odwiedzających, ze względu na to, że organizowanie niewielkich grup osób pozwala na zadawanie pytań przewodnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>