Letnie imprezy w Brennej

Brenna jest niezbyt dużą miejscowością położoną na obszarze Śląska Cieszyńskiego, niedaleko polsko-   czeskiej granicy. Atrakcyjna okolica sprawia, że każdego roku przyjeżdżają tu liczni turyści z całej Polski, którzy w spokoju chcą odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Wypoczynek w Brennej, da nam pewność, że wakacje będziemy mogli zaliczyć do udanych.

Co roku w Brennej odbywa się duża ilość imprez cyklicznych. Organizowane są przez cały rok, choć ich największe natężenie przypada na miesiące wakacyjne, czyli na szczyt sezonu turystycznego. Jakie są najpopularniejsze wydarzenia w Brennej na które warto się wybrać? Każdego roku, na początku lipca organizowany jest Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych. Podczas trwania przeglądu okazję do prezentacji swojego dotychczasowego dorobku artystycznego mają lokalne zespoły folklorystyczne. Na kiermaszu, który organizowany jest jako wydarzenie towarzyszące, można nabyć wyroby wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz przez miejscowych artystów – rzemieślników. Coroczny przegląd jest doskonałą okazją do tego aby zapoznać się z kulturą okolicznych miejscowości. Z kolei w sierpniu odbywa się inna cykliczna impreza – Bieg o Breńskie Kierpce. Jest to wydarzenie sportowe, którego kulminacyjny punkt stanowi bieg górski rozgrywany na dystansie ponad piętnastu kilometrów. Jako imprezy towarzyszące odbywają się również równolegle liczne konkursy biegowe skierowane zarówno do młodzieży jak i do dzieci.

Kolejną imprezą, która odbywa się w Brennej z początkiem sierpnia jest Międzynarodowy Plener Rzeźbiarzy organizowany każdego roku przez Fundację im. Zofii Kossak. Każdego roku tym spotkaniom towarzyszy inny temat przewodni. W tym roku będzie to tytuł jednej z baśni autorstwa Zofii Kossak – “Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”. W ciągu kilku godzin, wprawieni rzeźbiarze zwykle lipowe pieńki zamienią w oryginalne rzeźby. Liczne wydarzenia kulturalne sprawią, że z całą pewnością nie będziesz się nudził podczas wakacyjnego wypoczynku. Jeżeli zdecydowałeś się już na spędzenie urlopu w Brennej, to czym prędzej zarezerwuj nocleg. W Brennej co prawda funkcjonuje bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, ale ze względu na atrakcyjne położenie miasteczko to cieszy się sporą popularnością wśród turystów i czasami może być ciężko znaleźć wolny pokój jadąc w ciemno. Najlepiej zrobisz, jeżeli jeszcze przed wyjazdem przeglądniesz dostępne w internecie oferty wypoczynku. Najprościej znajdziesz je wpisując w okienko wyszukiwarki internetowej frazę “noclegi Brenna”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>