Legendarne miasto Wałbrzych

Miasto owiane tajemnicą i licznymi legendami leżące na Dolnym Śląski. Pierwsze wzmianki pochodzą z 1191 roku, ale rozwinęło się w XIX i początkiem XX wieku. To tutaj miała być główna siedziba Adolfa Hitlera. Mowa o Wałbrzychu. W mieście oprócz przemysłu istnieje bardzo szeroko rozwinięta baza noclegowa. Ładnie urządzone, czyste pokoje, łazienki i kuchnie, czasami z wyżywieniem w cenie oraz monitorowane bezpłatne miejsca parkingowe. Sale spotkań, opieka nad dziećmi – jeżeli rodzice chcieliby gdzieś razem wyskoczyć a także place zabaw dla dzieci. Możliwość korzystania z sauny, jacuzzi, tarasów, korzystanie z ogrodów, miejsc na grill, ognisko dostępu do Internetu, telewizji, co sprzyjają spędzaniu czasu w Wałbrzychu. Miejsca noclegowe są rozmieszczone w bliskim sąsiedztwie atrakcji turystycznych, typu Zamek Książ czy szczyt Chełmiec, a także Świdnicy oraz Szczawna Zdroju.

Jadąc do Wałbrzycha nie sposób nie zajrzeć do największej atrakcji tego miejsca – Zamku Książ, który naprawdę warto odwiedzić. Dostępne są opcje zwiedzania z przewodnikiem oraz indywidualnie. Warto wybrać się do Książańskiego Parku Krajobrazowego w trakcie kiedy jest okres kwitnienia różnych kwiatów i krzewów. Można wybrać się do Palmiarni, znajdującej się niedaleko Zamku Książ, mająca być „ogrodem zimowym”. Powstała ona w latach 1911-1914, przez właściciela Zamku Książ i Pszczyny, który licznymi kwiatami obdarowywał swoją piękną żonę – Marie Teresę, zwana „Daisy”. Warto udać się i odkryć ruiny Zamku Stary Książ, a także do ruin zamku Nowy Dwór.

W Wałbrzychu znajdzie również wiele atrakcja dla dzieci. Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, gdzie oprócz wielu maszyn znajdujących na terenie szybu „Teresa” jakie były używane w górnictwie mamy możliwość zobaczenia różnych eksponatów dotyczących sportów motorowych między innymi trofeów, dyplomów, kombinezonów i tym podobnych w tym kombinezonu Hołowczyca. Istnieje Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki, gdzie oprócz zapoznaniem się z pracą górników dowiemy się także ciekawych historii z górniczych chodników. W Wałbrzychu trzeba udać się na rynek, zobaczyć ratusz, a także udać się do Mauzoleum leżące na północnym zboczu Niedźwiadków, upamiętniające ofiary z Dolnego Śląska biorące udział w I wojnie światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>